لیزر چربی ها

لیزر لیپولیز

یکی از جدیدترین شیوه‌ها برای لاغر شدن و کاهش چربی‌های زیر پوست، روش لیزر لیپولیز است. در این روش، همان‌طور که از نامش پیداست، چربی‌ها توسط اشعه لیزر لیپولیز یا به عبارتی به صورت نیمه مایع در می‌آید.


رزرو وقت ملاقات

با لیپولیز و مزایای آن بیشتر آشنا شوید

لیزر لیپولیز

این سیستم لیزر که در 13 اکتبر 2006 در سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) به تایید رسیده است. در این روش با استفاده از فیبر نوری به داخل بافت چربی تابانده شده و در اثر تابش نور لیزر، چربی به صورت نیمه مایع درآمده و سپس از بدن خارج می‌شود این روش با بی‌حسی موضعی  یا حتی بیهوشی عمومی می‌باشد. مدت عمل بستگی به حجم منطقه بین 1 -3 ساعت طول می‌کشد. در پوست سوراخ‌های 1 -2 میلی‌متری ایجاد می‌شود و تحت بی‌حسی موضعی یک فیبر نوری باریک زیر پوست وارد می‌شود. به واسطه استفاده از لیزر لیپوفیز، لایه سطحی و زیر پوست به هیچ‌ وجه ناهمواری پیدا نمی‌کند و صاف و یکدست است. ابتدا تحت شرایط استریل موضع مورد نظر کاملاً بی‌حس می‌شود سپس سوراخ‌های کوچک ایجاد شده و لیزر انجام می‌شود.

موارد استفاده از لیپولیز بدین شرح است : از بین بردن چاقی موضعی مثل شکم، ران، باسن ، پهلوها، بازوها، مچ پاها، زیر چانه و … ، قوام دادن به پوست، درمان تعریق بیش از حد ( هیپرهیدروزیس ) ناحیه زیر بغل، درمان لیپوما، درمان ژنیکوماستی ( بزرگی پستان در آقایان)، درمان بدشکلی های ناشی از پیوند چربی، کاهش چین و چروک‌ها و کاهش چروکیدگی‌ و انقباض پوست.

یکی از جدیدترین شیوه‌ها برای لاغر شدن و کاهش چربی‌های زیر پوست، روش لیزر لیپولیز است. در این روش، همان‌طور که از نامش پیداست، چربی‌ها توسط اشعه لیزر لیپولیز یا به عبارتی به صورت نیمه مایع در می‌آید. چربی‌های نرم شده یا از بدن خارج می‌شود و یا به راحتی توسط بدن جذب می‌گردد. انرژی لیزر وارد سلول‌‌های چربی می‌شود و آنها را متخلخل می‌‌کند. محتویات داخل سلول‌ها وارد فضای سلولی درون شبکه‌ای می‌شود و از سیستم لنفاوی نیز عبور می‌کند. این دستگاه با به کارگیری طول موج nm1444 Pulsed Nd:Yag که انقلابی در طول موج های مورد استفاده در دستگاه های لیزر می باشد بطوریکه بیشترین مقدار القایی را در جذب انرژی لیزر در بافت چربی و آب داراست، در نتیجه بیشترین قابلیت را در از بین بردن بافت چربی و شکل دهی بدن داراست.  اگرچه فعالیت بدنی و رژیم غذایی برای از دست دادن وزن و چربی های اضافی مفید می باشد ولی بعضی از رسوبات چربی ممکن است به این تلاش ها پاسخ ندهند یکی از جدیدترین روش ها برای از میان برداشتن این چربی های موضعی که در اصطلاح سلولیت خوانده می شود استفاده از لیزر لیپولیز می باشد که در واقع با داشتن حداقل عوارض به عنوان روشی نوین جایگزین روش های قدیمی تر مانند استفاده از لیپوساکشن  شده است.

توصیه ها و مزایای لیپولیز نسبت به لیپوساکشن

مزایای لیپولیز

می‌توان از لیپولیز به دفعات تکراری هم استفاده نمود. بعد از انجام لیزر لیپولیز استراحت مطلق لازم نیست و 1 تا 3 روز استراحت در منزل کافی است. و به تدریج تورم خود به خود کم می‌شود. البته پوشیدن گن بعد از لیپولیز و لیپوساکشن الزامی است. در همان روزها و هفته‌های اول نتایج ابتدایی مشخص می‌شود و کاهش حجم چربی مشخص می‌گردد ولی به علت تقدم نیاز به 3 تا 12 هفته زمان برای رسیدن به نتیجه اصلی زمان می‌خواهد. انجام لیزر لیپولیز برای چاقی منتشر و شدید مناسب نیست و برای چاقی‌های موضعی کاربرد بسیار بهتری دارد. لیزر لیپولیز می‌تواند همراه با عوارضی نظیر عفونت، تورم و سوختگی پوست باشد که برخی از صاحب‌نظران روش معمولی لیپوساکشن را ترجیح می‌دهند. به هر صورت انتخاب نوع روش با پزشک معالج می‌باشد. از مزایای مهم لیپولیز این است که بعد از انجام عمل جای بخیه و جراحی روی پوست دیده نمی‌شود. بسیار سریع انجام می‌شود و ایمنی بالایی دارد. فرد درد کمتری را تحمل می‌کند. بافت‌های چربی بدن شکل هموارتر و بهتری پیدا می‌کند و  پوست، شل نمی‌شود.

چون مقدار مایع تزریقی به داخل چربی بر اساس وزن فرد و وضعیت سلامتی او برای هر کسی متفاوت است و مقدار چربی خارج شده  هم به مقدار مایع تزریق شده بستگی دارد حتی در بهترین شرایط هم نمیتوان در یک جلسه بیشتر از چند لیتر مایع تزریق و چند لیتر چربی خارج کرد. پس در افراد با چربی ضخیم در ناحیه و نواحی متعدد نیازمند ساکشن ممکن است بیش از یک جلسه با فاصله حداقل یکماه نیاز باشد.
افراد سیگاری بهتر است حداقل یکماه قبل از عمل سیگار را ترک کنند. سیگار کشیدن رگ های خونی را تنگ می کند و جریان خون بافت را کاهش می دهد. در نتیجه روی التیام یافتن زخم اثر منفی می گذارد. آسپرین و داروهای ضد التهابی مثل بروفن و داروهای ضد انعقادی , بعضی مواد غذایی مثل سیر و انگور می توانند زمان انعقاد خون را افزایش و باعث افزایش خونریزی شوند، بنابراین حداقل از ده روز قبل از عمل نباید از آن ها استفاده شود.

تابش نور لیزر در بافت زیر پوست باعث تحریک و ساخته شدن کلاژن و سفت شدن همزمان پوست می‌شود. در تجمعات موضعی کوچک بافت چربی که حجم کمی دارند لیپولیزر و لیپوساکشن قابل انجام است.

زمان قرار ملاقات خود را مشخص کنید

سیستم رزرواسیون

شما می توانید از این طریق قرار ملاقات خود را به تفکیک تاریخ و ساعت رزرو نمایید.


رزرو وقت
ما را دنبال کنید

شبکه های مجازیکلیه حقوق این وبسایت برای دکتر قاسم رحمت پور رکنی محفوظ می باشد.

کاری از تیم طراحی صولتیان