درمان ضایعات پوستی و عروقی

لیزر

درماتولوژی نوین بطور تفکیک ناپذیری وابسته به طب نوری می باشد که در بر گیرنده تمام کاربردهای درمانی و تشخیصی نور می باشد.


رزرو وقت ملاقات

با لیزر بیشتر آشنا شوید.

درمان ضایعات پوستی و عروقی

 نور لیزر را می توان بصورت امواج مداوم یا ضربانی تولید نمود. در شیوه مداوم ، لیزر یک نور ثابت طولی تولید کرده که لیزر آرگون نمونه ای از آن می باشد، عیب اینگونه لیزرها قدرت اثر محدود آنها می باشد . این درحالیست که لیزرهای ضربانی در طول مدت کوتاهتری به حداکثر پیک قدرت رسیده و منجر به افزایش کارایی آنها شده است. از کاربرد لیزر در بیماری های پوستی و زیبایی می توان به این موارد اشاره کرد : درمان ضایعات عروقی، درمان مو های زائد و نا خواسته بدن، جوانسازی پوست و درمان چین و چروک صورت، درمان ضایعات پیگمانته، درمان خالکوبی ( تاتوها)، دیگر بیماریهای پوستی از قبیل زگیل، استریا ، ترمیم زخم ها، اسکار آکنه و غیره .

درماتولوژی نوین بطور تفکیک ناپذیری وابسته به طب نوری می باشد که در بر گیرنده تمام کاربردهای درمانی و تشخیصی نور می باشد. اصول فتوترمولیز ( تخریب بوسیته گرمای نور) انتخابی منجر به ایجاد لیزرهای ضربانی شده که می تواند اختصاصا ساختارهای خاصی مثل عروق خونی ، رنگدانه ها و فولیکولهای مو را مورد هدف قرار بدهد. لیزر یک نوع نور برانگیخته شده و پر انرژی است که در شرایط عادی در طبیعت دیده نمی شود، ولی با تکنولوژی و وسایل خاص می توان آن را ایجاد کرد . لیزر تنها از یک نوع انرژی نورانی با طول موج مشخص ساخته شده است. این خصوصیات لیزر باعث شده که کاربردهای فراوانی در پزشکی پیدا کند. مکانیسم اثر لیزر جذب انرژی نورانی توسط مولکول های بافتی است.

مزایا و عوارض لیزرها

انواع لیزر و کاربرد آنها

• نوسازی و جوانسازی پوست با لیزر:
تمایل به بهبود زیبائی پوست صورت با خطر کم و بهبود سریع ، باعث ایجاد روشهای کاهش آسیب آفتابی و چروک های صورت با واسطه لیزر شده است. لیزر های CO2 و Erbium-YAG جهت این منضور بکار می روند.

عوارض جانبی

لیزر ها عوارض جانبی کمی دارند و به سهولت در کلنیک های پوست و مو و زیبائی مورد استفاده قرار می گیرند. هرچند عوارض ناخواسته در همه افراد درمان شده با لیزر دیده نمی شود ولی از جمله عوارض لیزرها شامل تغییرات پیگمانی (تیرگی پوست و برعکس کم رنگ شدن پوست) ، سوختگی پوست، آسیب چشمی در موارد عدم پوشش ناکافی چشم ها ، واکنش های افزایش حساسیتی ، ایجاد عفونت باکتریایی و ویروسی می باشد .

• درمان مو های زائد و نا خواسته بدن :
یکی از بیشترین کاربرد لیزر در درمان موهای زائد می باشد. درمان موهای زائد با لیزر به دلیل موثرتر بودن ، سرعت عمل بیشتر، درد و عوارض کمتر بر الکترولیز ارجح می باشد. لیزرهای Nd – YAG, Diode, Alexandrite, Ruby و IPL در این مورد بکار می روند.
• ضایعات پیگمانته:
ضایعات پیگمانته از قبیل خال های سطحی ، خالکوبی ( تاتوها ) و ضایعات تیره از لیزرهای Q-Switch Nd–YAG, Q-Switch Diode, Q-Switch Alexandrite, Q-Switch Ruby استفاده می شود .
• ضایعات عروقی :
جهت ضایعات عروقی از قبیل تلانژکتازی عروقی (مویرگ های گشاد شده ) ، رگ های واریسی ، لکه عروقی مادرزادی ، خال عروقی و تومورهای عروقی بیشتر از لیزر PDL (600-585 نانومتر) استفاده می شود، اما لیزر آرگون و Nd-YAG با طول موج بلند نیز استفاده می شود.

نمونه کار ها

گالری تصاویرالکساندرایت کاندلا

دستگاه لیزر موهای زائد
الکساندرایت کاندلا

دستگاه لیزر موهای زائدزمان قرار ملاقات خود را مشخص کنید

سیستم رزرواسیون

شما می توانید از این طریق قرار ملاقات خود را به تفکیک تاریخ و ساعت رزرو نمایید.


رزرو وقت
ما را دنبال کنید

شبکه های مجازیکلیه حقوق این وبسایت برای دکتر قاسم رحمت پور رکنی محفوظ می باشد.

کاری از تیم طراحی صولتیان