با روش های پیوند مو آشنا شویم.

پیوند مو

پیوند موی طبیعی نیز بر اساس علم انتقال ریشه موهای نواحی پشت سر که این موها به هورمون های جنسی پاسخ نمی دهند و دچار ریزش نمی شوند ، به نواحی طاس جلوی سر شکل گرفت. جراحی ترمیم مو روشی برای حل مشکل کم مویی است که توسط متخصصین پوست و مو انجام می شود. دو روش کاشت موی طبیعی وجود دارد که شامل :1- روش جراحی FUT (پیوند واحد فولیکولی) 2- روش پانچی  یا FIT


رزرو وقت ملاقات

پیوند واحد فولیکولی

روش FUT

گرافت ها باید خنک و مرطوب نگه داشته شوند و باید سعی شود که کمترین ضربه و آسیب در تقسیم بندی و جداسازی به گرافت ها وارد شود . گرافت ها در پایان جداسازی شمارش و بلافاصله به ناحیه گیرنده پیوند منتقل می شوند. تکنیک “پیوند واحد فولیکولی” می تواند منجربه به دست آمدن نتایج طبیعی، غیرقابل ردیابی وقابل تکراردردرمان ریزش موی با الگوی مردانه گردد. این شیوه رامی توان به خانمها و آقایانی که به ریزش موی با الگوی مردانه مبتلا بوده کاندیداهای مناسبی جهت درمان هستند پیشنهاد کرد. معمولا موهای پیوند زده شده پس از 4-3 ماه شروع به رشد می کنند و 12-9 ماه طول می کشد تا بهترین نتیجه قابل مشاهده باشد.

درحال حاضر، FUT توسط اغلب جراحان و متخصصین پیوند مو درسراسردنیا مورد استفاده قرارمی گیرد. در این روش پس از استریل کردن ناحیه دهنده و دادن بیحسی موضعی ،  نوار باریکی(Strip)  به پهنای 1/5 – 1 سانتی متر و طول 20 الی 15 سانتی متر از ناحیه پشت سر بیمار برداشته می شود . پس از برداشت نوار حاشیه های باقیمانده پوست  پشت سر بخیه می شود و بخیه ها 14 الی 10 روز بعد کشیده می شود. سپس دستیاران جراح این نوار طولی را به قطعات گرافت جدا می کنند. برای جداسازی از ابزارهای خاصی مانند میکروسکوپ و تیغ های جراحی با اندازه گوناگون  استفاده می شود. بعد از برداشت گرافت به صورت نواری شکل ، دستیاران جراح این نوار طولی را به صورت گرافت های کوچکتر جدا می کنند .

پیوند موی پانچی

روش FIT

امروزه بیشتر محققین و صاحب نظران امر پیوند مو روش FUT  را بر روش FIT ترجیح می دهند .  البته روش  FITدر مواردی همچون افرادی که ناحیه دهنده پشت سرشان تراکم  موی کمی دارند و افرادی که طاسی شان محدود به نواحی کوچک در ابرو ، مژه ، ریش یا سبیل می شود نیز بکار می رود.

در روش FIT با استفاده از پانچ های 1mm فولیکولهای مو از پشت سر یا نواحی دیگر بدن جدا می شود و در نواحی فاقد مو کاشته می شوند در این روش از بخیه استفاده نمی شود ولی در مقایسه با FUT جراحی ، مدت زمان عمل کاشت مو طولانی تر می باشد. از عمده ترین معایب آن احتمال آسیب به موهای برداشت شده می باشد.

نمونه کار ها

گالری تصاویربه روش FUT

پیوند مو
به روش FUT

پیوند مو
آقای 27 ساله از ساری

بعد از کاشت
اقای 27 ساله از ساری

قبل از کاشت
آقای31 ساله از بهشهر

بعد از کاشت
اقای 31 ساله از بهشهر

قبل از کاشت
آقای24 ساله از جویبار

بعد از کاشت
اقای 24 ساله از جویبار

قبل از کاشتزمان قرار ملاقات خود را مشخص کنید

سیستم رزرواسیون

شما می توانید از این طریق قرار ملاقات خود را به تفکیک تاریخ و ساعت رزرو نمایید.


رزرو وقت
ما را دنبال کنید

شبکه های مجازیکلیه حقوق این وبسایت برای دکتر قاسم رحمت پور رکنی محفوظ می باشد.

کاری از تیم طراحی صولتیان