از بین بردن اسکار

درم ابریژن

یکی از روش های متداول و مؤثر در برطرف کردن اسکارهای ناشی از آکنه، اسکار آبله مرغان و اسکار جراحات پوستی ساییدن پوست یا به اصطلاح علمی “درم ابریژن” (Dermabrasion) می باشد.


رزرو وقت ملاقات

با درم ابریژن بیشتر آشنا شوید

درمان اسکارهای پوستی

بیشتر عوارض درم ابریژن در لایه برداری های عمیق تر صورت می گیرد، بهمین دلیل پزشک بایستی قبل انجام درم ابریژن بیمار را بدقت بررسی نموده و عمق عمل را تعیین نماید. همچنین برای بیمار بایستی قرص آسیکلوویر و قرص آنتی بیوتیک شروع گردد. مصرف آکوتان طی 12 ماه اخیر توسط بیمار جزء مواردی است که نبایستی برای بیمار درم ابریژن انجام داد. ایجاد تغییر رنگ پوست ،  عفونت باکتریال ، عفونت ویرال و حتیاسکار از عوارض بالقوه هستند که با لایه برداری عمیق تر همراه می باشند. پس از انجام درم ابریژن بیمار با پانسمان مخصوص به منزل فرستاده شده و بعد از3 روز، پانسمان توسط پزشک معالج برداشته شده و در ادامه برای بیمار کرم ها مخصوص تجویز می شود. بعد از 2 هفته  بیمار می تواند با استفاده از ضد آفتاب به سرکار خود برود.

 لذا بدنبال ترمیم، پوست ظاهر صاف تر و شفاف تری به خود می گیرد. این کار منجر به افزایش کلاژن سازی پوست برای ماههای متوالی پس از انجام آن می شود که خود منجر به جوانسازی پوست شده و بدنبال آن کم شدن عمق اسکارها و فرورفتگی های پوست یا از بین رفتن آنها می شود. استفاده از کرم های ترتینوئین یا AHA  قبل از درم ابریژن باعث تحریک پوست و لایه برداری می شود و باعث سریع تر شدن ترمیم پوست، پس از عمل ساییدن پوست می گردد. از کاربردهای درم ابریژن می توان به این موارد اشاره کرد : اسکار ناشی از آکنه، اسکار جراحی یا اسکار ناشی از تروما، تومورهای خوش خیم پوستی متعدد، تومورهای بدخیم پوستی، درمان خالکوبی (تاتو) مقاوم به لیزر، خال های سطحی، رینو فیما (رشد و تکثیراضافی غدد پوستی روی بینی)

روشهای بازسازی برای بهبود ظاهر پوست توسط انسانها هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرد.  مصریان باستان روشهای شیمیائی مختلفی از جمله نمک ، شیر ترش، سنباده و روغن های حیوانی بدین منظور استفاده می کردند. یکی از روش های متداول و مؤثر در برطرف کردن اسکارهای ناشی از آکنه، اسکار آبله مرغان و اسکار جراحات پوستی ساییدن پوست یا به اصطلاح علمی “درم ابریژن” (Dermabrasion) می باشد. درم ابریژن به دو روش مکانیکی و دستی قابل انجام می باشد. در روش مکانیکی از یک برس سیمی یا فلز الماس که برروی یک موتور چرخنده قرار دارد برای برداشتن مکانیکی لایه هایی از پوست استفاده می شود. اما در روش دستی از سنباده های سیلیکون کربید پس از استریلیزاسیون استفاده می شود. در هر دو این روش ها لایه شاخی پوست ، اپیدرم و مقداری از درم پوست سائیده می شود.

نمونه کار ها

گالری تصاویردرمان اسکارهای پوستی

درم ابریژن
درمان اسکارهای پوستی

درم ابریژنزمان قرار ملاقات خود را مشخص کنید

سیستم رزرواسیون

شما می توانید از این طریق قرار ملاقات خود را به تفکیک تاریخ و ساعت رزرو نمایید.


رزرو وقت
ما را دنبال کنید

شبکه های مجازیکلیه حقوق این وبسایت برای دکتر قاسم رحمت پور رکنی محفوظ می باشد.

کاری از تیم طراحی صولتیان