مطالب جدید هر روز در اینجا

مقالات، مطالب، اخبار و اطلاعیه ها

اخبار، اطلاعیه ها، مطالب و پیشنهادات ویژه ما را از این صفحه دنبال کنید.


۱۱/دی/۱۳۹۶

این داروها جزء ضد التهاب های استروئیدی بوده که به طور گسترده به صورت موضعی، خوراکی یا تزریقی در درمان بیماریهای پوست و مو بکار می رود.


۱۱/دی/۱۳۹۶

ویتیلیگو یک بیماری اکتسابی ایدیوپاتیک است که با ماکول ها و لکه های (Patch) دپیگمانته مدّور خود را نشان می دهد. ملانوسیتهای عملکردی (functional) در این بیماری از سطح پوست ناحیه مبتلا ناپدید می شوند. مکانیسم غیبت این سلولهای رنگدانه ای نامشخص می باشد.


۱۱/دی/۱۳۹۶

واکنشهای دارویی یک واکنش ناخواسته و غیر قابل پیش بینی و دور از انتظار اهداف درمانی داروها می باشد. واکنشهای نامطلوب دارویی راadverse drug reaction   می نامند.  ADR یک پیامد اجتناب ناپذیر از درمانهای دارویی می باشند که باعث مورتالیتی و موربیدیتی در بیماران می گردد.


۱۱/دی/۱۳۹۶

 یکی دیگر از داروهای گروه VitA بوده که به طور وسیعی در درمان بیماری پسوریازیس مصرف می شود. این دارو در بیماریهای مختلف پوستی از جمله پاراپسوریازیس ، لیکن پلان شدید و مقاوم به سایر داروها ، لنفوم پوستی و … بکار می رود.

 عوارض داروئی آن مشابه آکوتان بوده با این تفاوت که در اینجا احتمال افزایش چربی خون و پوسته ریزی کف دست و پا بیشتر می باشد. همانند آکوتان مصرف این دارو در حاملگی ممنوع بوده و زنان در سنین باروری تا 2-3 سال  پس از قطع دارو نبایستی باردار شوند.


۱۱/دی/۱۳۹۶

این دارو مهارکننده آنزیم دهیدروفولات ردوکتاز بوده که منجر به توقف چرخه سلولی می شود. این دارو مصارف عمده ای در پزشکی داشته که شامل پسوریازیس ، آرتریت روماتوئید ، سرطان خون و دیگر بدخیمی ها می باشد. این دارو به اشکال قرص های 5/2 میلی گرمی و آمپول های 5 میلی گرمی و 50 میلی گرمی در داروخانه ها موجود می باشد.


11
۱۱/دی/۱۳۹۶

شوره سر نتیجه پوسته پوسته شدن غیر طبیعی لایه سطحی پوست سر است. شوره قطعاتی ریز، پولک مانند و تقریباً گرد است که معمولاً روی هم جمع شده و از پوست سر جدا می شود .


درماتیت-آتوپیک
۱۱/دی/۱۳۹۶

درماتیت

–         اکزوژن: درماتیت تماسی تحریکی – درماتیت تماسی آلرژیک – درماتیت تماسی فوتوآلرژیک

–         اندوژن: درماتیت آتوپیک- درماتیت سبورئیک


cdc_rf_photo_of_head_louse_and_nit
pediculosis_capitis7
۱۱/دی/۱۳۹۶

خارش سر یکی از مشکلات شایع در جامعه می باشد که با دانستن مطالبی در مورد آن می توان از مشکلات بدنبال آن رهائی جست. خارش سر علت های متفاوتی دارد اما بیش از آن که یک بیماری باشد، نشانه بیماری است.


جذام1
جذام-2
۱۱/دی/۱۳۹۶

جذام(LEPROSY)

جذام یک بیماری مزمن سیستمیک است که عامل آن یک باسیل اسید فست به نام مایکوباکتریوم لپره می باشد. پوست، اعصاب محیطی  و برخی ارگانها در این بیماری درگیر می باشند.


hand
۱۱/دی/۱۳۹۶

تزریق چربی نوعی پیوند بافت چربی است که از یک نقطه ی بدن به نقطه ی دیگر انتقال داده  می شود. تزریق چربی به عنوان بی خطرترین پرکننده بوده که به طور متوسط 50 در صد از سلولهای  چربی  به طور موفقیت آمیز به طور دائم  زنده می ماند.


زمان قرار ملاقات خود را مشخص کنید

سیستم رزرواسیون

شما می توانید از این طریق قرار ملاقات خود را به تفکیک تاریخ و ساعت رزرو نمایید.


رزرو وقت
ما را دنبال کنید

شبکه های مجازیکلیه حقوق این وبسایت برای دکتر قاسم رحمت پور رکنی محفوظ می باشد.

کاری از تیم طراحی صولتیان