نظریه انجمن متخصصین پوست ایران در مورد PRP

دی ۱۱, ۱۳۹۶ توسط مدیریت0

در پی مراجعات و سوالات مکرر بیماران از همکاران متخصص پوست در زمینه PRP ، انجمن متخصصین پوست و مو ایران پس از بررسی مستندات و شواهد علمی موجود در این زمینه به اطلاع عموم می رساند که:

1- اکثر تبلیغات و ادعاهای موجود در مورد این روش واهی و فاقد پایه علمی می باشد و شکایات مکرربیماران از عدم تاثیر آن موید این واقعیت است و در موارد رضایت نسبی بیماران هم باید، به اثر پلاسبو(دارونما) توجه داشت.

2- این روش در موارد محدودی و با در نظر گرفتن موارد منع مصرف( که در ذیل به آن اشاره خواهد شد)، صرفا با تشخیص متخصص پوست و مو و در کنار سایر روش های درمانی به عنوان یک درمان کمکی ممکن است موثر واقع شود. ترغیب بیماران با عناوینی از قبیل درمان قطعی، درمان دائمی، بدون عارضه، درمان با سلول بنیادی و … قطعا مصداق عوام فریبی و گمراه کردن بیمار می باشد.

3- با توجه به خروج خون از بدن و تزریق مجدد فراورده آن، رعایت شرایط استریلیتی کامل الزامی است. بنابراین این روش باید در بیمارستان، کلینیک و یا مراکز تحقیقاتی دانشگاهی و با استفاده از کیت های استاندارد دارای مجوز وزارت بهداشت صورت گیرد و انجام آن در مطب و یا با استفاده از کیت های غیر استاندارد ممنوع می باشد.

4- اخد رضایت نامه آگاهانه کتبی مبنی بر امکان عدم تاثیر و نیز مشخص نبودن عوارض احتمالی در دراز مدت الزامی است.

5- تحمیل هزینه های گزاف به بیماران برای روشی که کارایی آن قطعی نیست از نظر اخلاقی و شرعی خلاف می باشد.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


زمان قرار ملاقات خود را مشخص کنید

سیستم رزرواسیون

شما می توانید از این طریق قرار ملاقات خود را به تفکیک تاریخ و ساعت رزرو نمایید.


رزرو وقت
ما را دنبال کنید

شبکه های مجازیکلیه حقوق این وبسایت برای دکتر قاسم رحمت پور رکنی محفوظ می باشد.

کاری از تیم طراحی صولتیان