تزریق ژل چربی پشت دستها

دی ۱۱, ۱۳۹۶ توسط مدیریت0

تزریق چربی نوعی پیوند بافت چربی است که از یک نقطه ی بدن به نقطه ی دیگر انتقال داده  می شود. تزریق چربی به عنوان بی خطرترین پرکننده بوده که به طور متوسط 50 در صد از سلولهای  چربی  به طور موفقیت آمیز به طور دائم  زنده می ماند. دراین روش با وسایل مخصوص مقدار لازم ازبافت زنده چربی را از بدن خود شخص تحت شرایط استریل و با بی حسی موضعی خارج نموده و پس از آماده سازی سلولهای بافت چربی به نواحی مورد نیاز تزریق می گردد.  سپس با منجمد کردن چربی اضافی ، می توان آنرا برای تزریق در آینده ، حتی تا مدت 12-6 ماه وقتی که ضروری است استفاده شود. با توجه به اینکه در این روش از چربی بدن خود فرد استفاده می شود نسبت به تزریق ژل دارای عوارض کمتری می باشد و نتیجه عمل بسیار طبیعی تر به نظر خواهد آمد وهیچ گونه واکنش و حساسیتی نخواهد داشت.  ماندگاری تزریق چربی نسبت به تزریق ژل بیشتراست و معمولا بالاتر از یکسال دوام دارد.

موارد کاربرد تزریق چربی در صورت :

–    پر کردن خط خنده و خطوط اطراف دهان

–    برجسته نمودن گونه ها

–    پر کردن مناطق لاغر و فرو رفته  زیر چشم

–    برجسته کردن لب ها

–    حجیم کردن سینه ها

–    ناحیه پشت دست ها و کاهش ظاهری عروق زیر پوست

چربی در گونه ها و پشت دستها از ماندگاری طولانی تری نسبت به  خطوط اخم ، خنده ، اطراف لب و دهان دارد. لذا برای گونه ها و پشت دستها به فراوانی توصیه می گردد.

     تزریق چربی پشت دست ها

با گذشت سن و بطور ژنتیکی میزان چربی بافتی پوست پشت دستها کاهش یافته و نمای لاغر و چروکیده ای را به پشت دست ها می دهد. به طور کلی ویژگی‌های فیزیکی که بیش از هر چیز ظاهر پیری را به دست‌ها می‌دهند عروق مشخص آن هستند.برای کاهش وضوح رگهای  دست میتوان از تزریق چربی سود برد. عدم وجود چروک و عروق روی دست این ظاهر جوانتر را سبب می‌شود.  آنچه که با گذشت زمان در دستها رخ می دهد بسیار مشابه صورت است. یعنی بتدریج چربی زیر پوست تحلیل می رود، مقدار کلاژن ،الاستین،اسید هیالورونیک پوست کم می شود و در عین حال تحت تاثیر تابش آفتاب لکهای ناشی از آن به اضافه لکهای ناشی از رسوب مواد مختلف در تمامی سطح پشتی دست ایجاد می شود. با تزریقات چربی به زیر پوست این نواحی نمای جوان و زیبایی را می توان جهت پوست پشت دستها حاصل نمود.

 مزایای تزریق چربی نسبت به سایر روش ها :

–    سازگاری بافتی بالا

–    عدم ایجاد آلرژی

–    فراوانی بافت دهنده

–    در حجم زیاد به راحتی موجود است

–    احتمال تصحیح دائمی نقص ها

–    مطمئن ترین و ماندگار ترین در میان تمام پر کننده های بافت زیر جلدی

معایب تزریق چربی

نتایج تزریق چربی کاملا وابسته به تکنیک انجام آن دارد واگر پزشک در این امر تجربه کافی نداشته باشد نتایج ماندگار نخواهد داشت وپس از یکی دوبار کاملا از بین خواهد رفت . دور نقاهت آن معمولا 2 هفته می باشد که در این 1تا 2 هفته تورم در ناحیه تزریق شده وجود دارد .

تکنیک تزریق چربی

خارج کردن چربی کاری بسیار ظریف است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود. هرچه تکنیک برداشت و تزریق با آسیب کمتری انجام شود، نتایج به دست آمده نیز بهتر می شود.  این روش توسط سرنگ های 10-20 میلی لیتری انجام شده و هیچگونه آثاری از این کار بر جای نمی ماند. حدود 100 تا 200 سی سی چربی از ناحیه دهنده مناسب توسط یک مکش خفیف از یک سوراخ کوچک روی پوست تخلیه می شود سپس به محل مورد نظر تزریق می شود.

محل های مناسب جهت کشیدن چربی شامل  شکم ، قسمت داخلی زانوها،  قسمتهای بالا و خارج باسن ها  می باشد. چنانچه شما کاندید لیپوساکشن یا لیپولیز هستید ، می تولنید همزمان تزریق چربی هم انجام دهید.

مراقبت بعد تزریق چربی :

معمولا طی 7-5 روز اول  تورم زیادی در صورت در پی تزریق چربی وجود دارد، سپس میزان آن بسیار کمتر می شود، جذب کامل تمامی تورم ها و بافت های مرده حدود 6 – 2 هفته زمان نیاز دارد، لذا نتیجه نهایی بعد از 6 هفته معلوم می شود . به فرد توصیه می شود که از وارد کردن فشار زیاد  از قبیل ورزش شدید جهت جلوگیری از جا به جایی چربی تزریق شده به مدت 7 تا 10 روز خودداری کند. هرچند اکثر بیمارانی که تزریق چربی را انجام می دهند از نتایج عمل راضی می باشند، اما در موارد معدودی عوارضی همچون تورم ،  کبودی  و ندرتا عفونت  دیده می شود.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


زمان قرار ملاقات خود را مشخص کنید

سیستم رزرواسیون

شما می توانید از این طریق قرار ملاقات خود را به تفکیک تاریخ و ساعت رزرو نمایید.


رزرو وقت
ما را دنبال کنید

شبکه های مجازیکلیه حقوق این وبسایت برای دکتر قاسم رحمت پور رکنی محفوظ می باشد.

کاری از تیم طراحی صولتیان